Derince, Kocaeli/Türkiye

Kurumsal

Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi A.Ş.

Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi A.Ş.

Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi A.Ş, Dövme, Talaşlı İmalat, Sıcak Şekil Verme, Isıl İşlem, Ağırlık Azaltma ve Hafifletme Tasarımları, Yeni ürün geliştirme alanlarında faaliyet göstermektedir. AR-GE ve Yeni Ürün Geliştirme metotlarını günümüz teknolojisine uyarlayarak, belirlenen kalite gereksinimlerine uygun üretim yapmaktadır. Fabrikamızda, Tipik Çelik, Alaşımlı Çelik, Mikro Alaşımlı Çelik ve Paslanmaz Çelik ürünlerini 0.5 KG’ den 120 KG’ye kadar sıcak dövme kapasitesine sahip makine parkımız bulunmaktadır. Müşterilerimizin özel talep ve geri bildirimlerine titiz yaklaşımımız ve ihtiyaçlarına göre alternatif çözümler sunmamız sektörde tercih edilmemizin sebeplerindendir.

Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi A.Ş.

Üretim Alanlarımız

Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi A.Ş bünyesinde barındırdığı mühendislik kadrosu ve üretim hattı ile birlikte toplamda üç farklı dövme üretim projelerine çözüm sağlamaktadır. Bunlar başlıca; Otomotiv, Demiryolu ve Madencilik olmak üzere mühendis ekiplerinin müşterilerine yakın bir şekilde çalışmaları sonucunda elde edilen AR-GE çalışmalarının içerisinde en uygun tasarıma sahip ve esnek fiyatlarla kaliteli dövme ürününün üretimini kısa sürede gerçekleştirmeyi benimsemiştir.Kapsamlı çelik dövme ve çelik işleme kapasitesiyle birlikte otomotiv endüstrisinin IATF 16949-2016 kalite standartlarına uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirilmektedir. Madencilik sanayisi ile ilgili olarak standart dışı olan belirlenen çelik ürünlerde özel taahhüt hizmetleriyle birlikte müşterilere hızlı şekilde tedarik edilebilmektedir.

Kawasaki
BMC
Birinci Otomotiv
Hoermann
Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi A.Ş.

Tesisimiz ve Lojistik İmkanlarımız

Fabrikamız, Uluslararası Derince lokasyonunda, Kocaeli ili içerisinde yer almaktadır. Kocaeli-Derince fabrikamız 16.000 m² si kapalı olmak üzere toplam 25.000 m² lik alana sahiptir. Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi A.Ş. özel bir demir yolu hattı ile ana demir yolu hattına bağlantılıdır. İstanbul‘a sadece 90 kilometre mesafede bulunmamız, iki uluslararası hava alanına kolay erişimi sağlamaktadır. Otoyollara yakın lokasyonda oluşumuz karayolu ile yapılan nakliyelerimiz için avantaj oluşturmaktadır.

Türkiye’nin ana limanlarından biri olan Derince limanı tesislerimizin hemen yanı başında yer almaktadır. Bu limandan Ortadoğu, Avrupa ve Asya‘ya istenilen tonajda güvenilir nakliye hizmeti alınabilmektedir.

Ottoman Çelik ve Otomotiv Sanayi, Orta Doğuyu Avrupa‘ya bağlayan ana tren yolu hattına özel bir bağlantıya sahiptir.

Otoyollara yakın lokasyonda oluşumuz karayolu ile yapılan yurt içi ve yurt dışı nakliyelerimiz için avantaj oluşturmaktadır.